Kāpēc izgatavošana ar rokām ir tik svarīga?

Kurpnieka rokas sajūt un piešķir bērnu apaviem vajadzīgo elastību un stingrību tā, kā to nespēj neviena automatizēta iekārta, tāpēc cilvēka darbs šeit ir neaizvietojams. Nav tādu iekārtu, kuras spētu precīzi sajust smalko ādu stiepes īpašības. Āda ir apavu konstrukcijas galvenais elements. Tā tiešā veidā ietekmē apavu ērtumu, funkcionalitāti un izskatu. Ādas veidus izvēlas pats uzņēmuma īpašnieks, izvirzot ārkārtīgi augstas prasības miecētavām. 

Apavu ražošanas procesā netiek izmantota hromu saturoša āda, kas ir kancerogēna.

 

Lietošanas padomi:

Ar rokām darinātie apavi Emel ir ideāli piemēroti bērniem, kuri uzsāk sarežģīto mācīšanās staigāt procesu. Lai apavi tiktu lietoti pareizi, apavu izmēram ir jābūt pareizi piemeklētam atbilstoši bērna pēdas garumam un platumam. Apavi jāvalkā saskaņā ar ieteikumiem. Vienu apavu pāri drīkst valkāt tikai viens bērns. 

Laiks, kad bērns valkā šos apavus nepārtraukti, nedrīkst būt ilgāks par divpadsmit stundām divdesmit četru stundu laikā. Lietojot apavus, ir jāievēro šeit sniegtie kopšanas norādījumi Tīrīšana un kopšana.  

Lūdzu, iegaumējiet: pēdām nav jāaug tā, lai tām derētu apavi, bet gan apaviem ir jābūt piemērotiem pēdām! 

  

Paredzētā lietošana

Apavi Emel ir paredzēti valkāšanai normālos apstākļos, kā arī tos ieteicams lietot profilaktiskos nolūkos, vai kā rehabilitācijas palīglīdzekli iegūtu deformāciju ārstēšanai:

• Kāju un pēdu valgus deformācijas (līkkājainība) 

• Iedzimta talipes equinovarus 

Talipes valgus

• Pēdas hipermobilitāte (laxligaments)

• Noslīdējušas gareniskās pēdu velves

• Noslīdējušas transversālās pēdu velves

• Deformēts lielā pirksta kauls (bunion)

• Spīļveida pirksti

 Pēc vajadzības augstāk norādītajos gadījumos konservatīvajā terapijā var izmantot ortopēda izvēlētu ortopēdisko apavu ieliktni.

  

Tīrīšana un kopšana

Lai novērstu apavu deformāciju, tie vienmēr ir jāuzvelk un jānovelk tikai pēc to atšņorēšanas vai klipšu atvēršanas. Lai jūs būtu droši par sava bērna drošību, pārliecinieties, lai apavi ir labi aizšņorēti un/vai klipši aizlīmēti pēc to uzvilkšanas.

Apavus regulāri jānomaina, un vienu apavu pāri nedrīkst valkāt ilgu laiku. Jāizvēlas gadalaikam atbilstoši apavi. 

Apavus jātīra un jārūpējas par to labā stāvokļa saglabāšanu katru dienu, izmantojot piemērotus ūdens necaurlaidīgus līdzekļus reizi nedēļā.

 

Svarīgi iegaumēt: ādas apavi nav izturīgi pret mitrumu!

 

Tikai to regulāras kopšanas gadījumā apavu āda tiks aizsargāta ilgu laiku, un palielināsies tās mitruma izturība. Sargājiet apavus no pārmērīgas nosmērēšanas un saslapināšanas. Netīrus apavus jātīra ar viegli mitru drānu vai dabīgo saru birsti. 

Apavus nedrīkst mazgāt!

 

 

Detalizēti lietošanas norādījumi

Izstrādājums jālieto paredzētajiem mērķiem. Apavi ir izgatavoti no ādas, kas ir jēlmateriāls. Krāsu noturība lietošanas gaitā var mazināties, taču tas neietekmē izstrādājuma funkcionālās īpašības. Apavus jāsargā no mitruma un mērcēšanas. Lai ierobežotu iespējamās sekas, piemēram pēdiņu krāsas izmaiņas, ādas kvalitātes izmaiņas, un lai aizsargātu katra izstrādājuma unikālās īpašības, ādai ir jāveic hidroizolācija. Lai to nodrošinātu, ir jāizmanto atbilstoši apavu kopšanas un hidroizolācijas līdzekļi, kurus jālieto atkarībā no apavu paredzētā pielietojuma un krāsas.

 

Apavus nemazgāt un nepiesūcināt ar ūdeni – ar mitrumu piesūcināti apavi zaudēs savas īpašības un formu, izraisot deformāciju, ādas ārējā slāņa krāsas balēšanu, elastības zudumu vai pat plaisāšanu, kā rezultātā līmētās savienojumu vietas un šuves kļūs neizturīgākas.

Ja apavi tomēr tiek samērcēti, žāvējiet tos istabas temperatūrā prom no siltuma avotiem (kamīniem, sildītājiem). Izžuvušiem apaviem ir jāveic impregnācija ar ūdensnecaurlaidību veicinošiem līdzekļiem atbilstoši ādas tipam.  

 

Norādījumi dabīgās ādas apavu kopšanai.

Zemāk atradīsiet veidus, kā Jūs varat saglabāt savu apavu kvalitāti atkarībā no ādas tipa no kura tie darināti.

 

Nubuks

Apaviem, kuri darināti no nubuka un velūra ādas: noņemiet netīrumus ar birsti. Noņemiet traipus, viegli slaukot ar mitru un labi nospiestu mīkstu drānu vai sūkli. Atstājiet apavus nožūt istabas temperatūrā un izlīdziniet spalviņas ar gumijas birsti. Apavi, kuri izgatavoti no nubuka un velūra,  kopšanai izmantojiet ādu aizsargājošu aerosolu, kurš paredzēts šiem ādas tipiem.  Nespodriniet. Neizmantojiet apavu pulēšanas līdzekļus vai apavu krēmus.    

 

Apsmidzināta āda

Apaviem, kuri darināti no apsmidzinātas ādas, dabīgā nolietojuma rezultātā ādas izliekumu vietās krāsa laika gaitā var mainīties (kļūt bālāka vai tumšāka), tas nav defekts, bet dabīgas šāda tipa ādas īpašības.

Tas attiecas arī uz apaviem, kas izgatavoti no dabīgas ādas ar plaisājošu graudu efektu. Šo apavu augšējā daļa vai vietas, kas īpaši pakļautas nodilumam var nolietoties ātrāk. Apavi, kas izgatavoti no abu šo tipu ādas, ir jākopj tāpat kā nubuka un velūra apavi. 

 

Graudaina āda

Apavi, kuri darināti no graudainas ādas ir jātīra ar mīkstu drānu vai sūkli. Vienmērīgi uzklājiet caurspīdīgu vai apavu tonim atbilstošu apavu krēmu. Spodriniet ar mīkstu saru birsti. 

 

Lakota āda

Apavus, kuri darināti no lakotas ādas, ir jātīra ar mitru drānu vai sūkli. Nespodrināt un nepulēt. 

Uzmanību!

Mūsu uzņēmuma ražoto apavu virsma ir izgatavota no dabīgās ādas. Šādai ādai var nebūt identiska krāsa un struktūra uz visas apavu virsmas. Atšķirības ir saistītas ar ādas autentisko, dabisko skaistumu un tās nevienmērību, kas ir vērtējams kā priekšrocība salīdzinājumā ar mākslīgās ādas izstrādājumiem. 

Lietošanas kontrindikācijas

Apavus nedrīkst vilkt gadījumos, kad ir ādas kairinājums vai bojājums, nobrāzums, atvērtas un neapsaitētas brūces vai čūlas.

Šos apavus nedrīkst valkāt bērni, kuriem ir alerģija pret dzīvnieku ādu. Ja bērnam ir tendence uz izteiktu svīšanu, apavus ir bieži jānoauj, lai vēdinātu pēdas. Šādos gadījumos ir ieteicams valkāt apavus tikai dažas stundas. Bērniem, kuriem ir tendence uz kāju ādas slimībām, pirms šo apavu lietošanas ir jāapmeklē dermatologs, pediatrs vai ortopēds. 

Brīdinājumi

Apavus jāvalkā ar uzvilktām kokvilnas zeķēm un jāpielāgo bērnu kāju izmēram un formai.  Apavi nedrīkst spiest kājas. Apavu deformēšanās ir iespējama bērniem ar apakšējo ekstremitāšu defektiem. Ja pamanāt bērnam iedzimtu vai iegūtu defektu, pēc iespējas ātrāk konsultējieties ar ortopēdu vai pediatru.